Уславлення мужності і сили людського духу
Ім’я української письменниці Лесі Українки широко відомо не лише в Україні, але й далеко за її межами. Поетесса, прозаїк, драматург, критик і публіцист, вона створи¬ла художні полотна такої ідейної естетичної сили і краси,

такого змісту й глибини, що вони з роками, з десятиліттями не старіють, а виблискують все новими й нови¬ми гранями, стають ближчими й дорожчими розумові й серцю читачів.
Леся Українка… Коли вдумається в ці слова, то поста¬нуть перед нами нечувана сила, незламана мужність, боротьба за щастя і волю. Постане сама Україна в своїй красі і величі, постане весь український народ-богатир.
Леся Українка пішла шляхом Кобзаря. Вона прагне створити образ духовно могутньої людини-борця, здатної втілити в собі дух епохи. У політичній ліриці поетеси з’яв¬ляється образ Спартака, котрий зібрав під свій прапор повсталих рабів. 1 особливо часто — образ легендарного бого¬борця Прометея. Нащадками Прометея, вона називає свій народ, уславлює борців, які “блискучу іскру з неба здобу¬вають”. Ліричний герой поетеси — це тип нової людини, готової до подвигу,до найважчих випробувань.
Полум’яного оптимізму сповнений вірш “Сопіга зрет зрего”. в якому Леся Українка закликає не коритись долі, а боротися за своє щастя, уміти відстоювати його. Будучи тяжко хворою, все життя борючись із недугою, поетеса завжди була мужньою, стійко витримувала удари долі, сміялась крізь сльози.
Оптимізмом пройнятий і вірш “Мріє, не зрадь!” У ньому прославляється подвиг борців за волю. У вірші “Напис
в руїні” Леся Українка стверджує безсмертя народу та ве¬лич його творчої праці. Народ є творцем всіх цінностей і багатств — така основна думка поезії. Поетеса протистав¬ляє силі владного тирана силу народу і проголошує: “Хай гине цар!”
Леся Українка прожила життя, сповнене невимовних страждань і гіркоти. Але її творчість звучить оптимістично, в ній на повний голос пролунали життєрадісні мотиви, сповнені віри в невичерпні сили народні. Поетеса живе серед нас, вона не вмерла, а тільки зробила крок у безсмертя:
Ні! Я жива, я буду вічно жити.
Я в серці маю те, що не вмирає.
Не випадково сьогодні Леся Українка — одна з найулюбленіших поетес багатьох і багатьох любителів поезії. Людина високого духу, вона в своїй творчості створила образи, які й для нашого покоління стали прикладом національного характеру, патріотизму, мужності — тих якостей, які так необхідні, щоб будувати в рідній Україні нове життя.